Aktywność to podstawa

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, sport


Fotografie:
hobby rozrywka czas wolny sport
 • Spartan WCT 1

  ul. Wejherowska 34,
  54-239 Wrocław,
  tel. 71 356 35 01,
  sekretariat@spartan.wroc.pl

  http://www.spartan.wroc.pl
 • Spartan WCT 2

  ul. Lubińska 53,
  53-623 Wrocław,
  tel. 71 354 81 85,
  recepcja.lubinska@spartan.wroc.pl

  http://www.spartan.wroc.pl
 • Spartan WCT 3

  ul. Krajewskiego 2,
  50-690 Wrocław,
  tel. 71 348 42 17,
  recepcja.sepolno@spartan.wroc.pl

  http://www.spartan.wroc.pl
 • Spartan WCT 4

  ul. Trzebnicka 33,
  50-231 Wrocław,
  tel. 71 329 03 75,
  recepcja.trzebnicka@spartan.wroc.pl

  http://www.spartan.wroc.pl
 • Spartan WCT 5

  ul. Spiska 1,
  50-562 Wrocław,
  tel. 71 367 60 08,
  recepcja.spiska@spartan.wroc.pl

  http://www.spartan.wroc.pl
 • Spartan WCT 5

  ul. Spiska 1,
  50-562 Wrocław,
  tel. 71 367 60 08,
  recepcja.spiska@spartan.wroc.pl

  http://www.spartan.wroc.pl

Niezwykle popularną formą treningu halowego stał się ostatnimi czasy spinning.

Jest to zbiór ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych prowadzony na rowerach treningowych. W ramach treningu spinningowego modyfikowane jest tempo treningu, jakie imitować ma podjazdy pod górę oraz zjazdy z góry. Spinning ma wspierać działanie układu krwionośnego, wzmacniać wydolność płucną a także wzmacniać kondycję fizyczną.

Tenis to konkurencja sportowa z nadzwyczaj długimi tradycjami oraz historią sięgającą końca XIX wieku. Już wtedy rozgrywano pionierskie turnieje na trawie Wimbledonu. Tenis jest wielopokoleniową dyscypliną. Mogą ją uprawiać zarówno osoby młode, dzieci (już od 4 lat), osoby starsze ale również osoby w sile wieku. Nauka tenisa bardzo pozytywnie rzutuje na polepszenie samopoczucia, wspiera budowę kondycji i większej wydolności oddechowej, doskonale rozwija zdolności psychomotoryczne jak również pobudza krążenie.

Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan posiada korty tenisowe w ramach trzech centrów treningowych rozmieszczonych w przeciwległych częściach naszego miasta. Są to WCT 5 usytuowane przy ulicy Spiskiej, WCT 3 zlokalizowane przy ulicy Krajewskiego oraz WCT 2 usytuowane przy ulicy Lubińskiej. Działają tam szkoły tenisowe dla młodzieży oraz dzieci, w ramach których prowadzona jest intensywna nauka tenisa, organizowane są szkolenia a także turnieje a także zawody sportowe.

Mieszkańcy Wrocławia stawiają na ćwiczenia oraz kondycję fizyczną. Jak pokazują wyniki badań Centrum Zdrowia i Kultury Fizycznej społeczeństwo Wrocławia okazuje się być jednym z bardziej proaktywnie nastawionych w zestawieniu z mieszkańcami innych miast w Polsce. Wiele ludzi spaceruje z kijami nordic walking, uprawia jogging, gra w tenis, uprawia aerobik lub fitness lub też jeździ na rowerze.

Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan od wielu lat dba bez przerwy o kondycję fizyczną oraz zgrabne sylwetki mieszkańców Wrocławia. Na obszarze całego Wrocławia jest umiejscowionych sześć centrów sportowych. Na ich obszarze działają solaria, przez wielu Wrocławian lubiane kąpielisko przy ulicy Wejherowskiej, szkoły tenisowe, kluby fitness oraz aerobik, sauny, lodowisko przy ulicy Spiskiej jak również centra odnowy biologicznej.

Poza działalnością sportową Spartan ma centra rehabilitacyjne, w których prowadzi się działania usprawniające po skręceniach kończyn, fizjoterapię schorzeń zwyrodnieniowych stawów, działania z obszaru profilaktyki a także leczenia urazów kręgosłupa. Udzielane są dodatkowo porady przez fachowców ortopedów, masażystów oraz fizjoterapeutów. W centrum WCT 6 jest udostępniona specjalistyczna|kriokomora, gdzie dokonywane są zabiegi krioterapeutyczne z powodzeniem wykorzystywane w rehabilitacji pourazowej a także zwyrodnieniowej.

Rusz się na weekend!Zapraszamy na zajęcia z spinningu, jogi, fitness i aqua aerobiku, programy których zostały przygotowane przez wykwalifikowanych trenerów specjalistów. Zapraszamy do Spartana!

Zobacz także:

hobby, rozrywka, czas wolny, sport

Podobne artykuły

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

rss icon Rząd podniesie najniższe emerytury? Kowalczyk: Trwają rozmowy

Na pewno coś trzeba zrobić dla emerytów. lecz nie chcę przesądzać, co to mogłoby być. a może podniesienie najniższej emerytury, a może może jakiś jednorazowy dodatek, a może dodatek do waloryzacji. Trwają rozmowy, żeby wspierać emerytów z najniższymi świadczeniami - mówi na wywiadzie Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.