Magia albumu do zdjęć

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, fotografia


Fotografie:
hobby rozrywka czas wolny fotografia

Przyszedł moment na aparaty cyfrowe.

Była to w podejściu do fotografii rewolucja. W jednej chwili prawie wszystkie bariery zniknęły - można było usuwać nieudane kadry oraz ujęcia, natychmiastowo wertować wykonane zdjęcia oraz strzelać w zasadzie dowolną ilość zdjęć. Rozpocząłem przechowywać zdjęcia nie w albumie a w pamięci komputera komputera w postaci elektronicznej. To znacznie komfortowe a także tańsze rozwiązanie. Wkrótce jednak zacząłem tęsknić za opcją przeglądania zdjęć w klasycznej formie papierowej. Odpowiedzią rynkową na moje tęsknoty mogą być fotoksiążki. To zasadniczo nowy produkt na rynku fotograficznych usług. Fotoksiążki powstają w rezultacie stworzenia fotoalbumu z elementów dodatkowych a także ze zdjęć cyfrowych przy udziale specjalnego oprogramowania komputerowego. Dzięki niemu możemy ułożyć swoje własne fotoksiążki ślubne z indywidualnymi zdjęciami oraz podpisami do każdego zdjęcia. Fotoksiążkę możemy także wzbogacić o opcjonalne układy graficzne i tła.

Rozpoczynałem swoją karierę z fotografią mając do do zabawy aparat kompaktowy. Naturalnie był to aparat chemiczny na światłoczułe klisze. Na rolce mieściło się 24, 12 albo 36 klatek. Do momentu wywołania filmu a także zrobienia na papierze fotograficznym odbitek nigdy nie można było być pewnym, czy na całej rolce będzie można odszukać chociaż kilkanaście ujęć wartych uwagi a także czy zdjęcia wyszły. Fotografie były wykonywane na papierze Kodak, Fuji albo Agfa w rozmiarze 9x13 cm albo 10x15 cm i przechowywane w albumach fotograficznych. Albumy ślubne kiedyś miały czarne tekturowe karty, do jakich przytwierdzało się zdjęcia. Potem fotoalbumy do zdjęć dla dzieci były budowane z kart, na których zakładano foliowe kieszenie. Składowanie zdjęć z podróży czy też zdjęć ślubnych stało się znacznie bardziej przyjazne.

Jestem z zamiłowania fotografem pejzaży, ludzi, budynków architektonicznych i zwierząt. Trudnię się jednakowo fotografią reklamową a także studyjną. Pasjonuje mnie fotografia postaci ludzkich i natury. Robię fotografie na zamówienie. Zajmuję swoje atelier fotograficzne w Warszawie na Dworcu Głównym. Jako że fotografia od wielu lat jest moim hobby z niesłabnącym zaciekawieniem obserwuję zmiany, jakie miały miejsce na przestrzeni minionych kilkunastu lat w obszarze sprzętu fotograficznego, usług fotograficznych a także usług pomocniczych powiązanych z zdjęciami, fotografią a także magazynowaniem akcesoriów fotograficznych.

Zobacz także:

hobby, rozrywka, czas wolny, fotografia

Podobne artykuły

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

rss icon Rząd podniesie najniższe emerytury? Kowalczyk: Trwają rozmowy

Na pewno coś trzeba zrobić dla emerytów. lecz nie chcę przesądzać, co to mogłoby być. a może podniesienie najniższej emerytury, a może może jakiś jednorazowy dodatek, a może dodatek do waloryzacji. Trwają rozmowy, żeby wspierać emerytów z najniższymi świadczeniami - mówi na wywiadzie Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.