Połącz pasje z pracą

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Fotografie:
hobby rozrywka czas wolny

W dzisiejszych czasach wiele osób marzy o tym, aby móc łączyć swoje pasje z pracą zawodową.

Porzucenie etatu i praca na własny rachunek jest coraz częściej wybieraną drogą przez wiele osób. Problemem pozostaje wybór niszy, którą będziemy się zajmować. W tym artykule postaram się przedstawić kilka według mnie dobrych pomysłów na biznes, pozwalających łączyć swoje zainteresowania z pracą zawodową.

1. Prowadzenie bloga
Tak naprawdę niezależnie od branży którą sobie wybierzemy, powinniśmy zajmować się również prowadzeniem bloga eksperckiego. Możemy na nim kreować swój wizerunek jako autorytetu w danej dziedzinie, dzielić się swoją wiedzą. Dzięki takiemu podejściu, po jakimś czasie nie będziemy musieli martwić się o pozyskiwanie nowych klientów, ponieważ sami będą się z nami kontaktować. Prowadzenie bloga, może również bezpośrednio wpływać na nasze zarobki i być biznesem samym w sobie. Wystarczy umieścić na nim reklamy AdSense, czy zainteresować się wszelakimi programami partnerskimi, które bez problemu znajdziemy w internecie.

2. Zespół muzyczny
Muzyka jest pasją każdego człowieka. Jednych bardziej a drugich mniej. Jeżeli mamy umiejętność gry na jakimś instrumencie (a jeszcze lapiej - na kilku), powinniśmy rozważyć zespół muzyczny jako pomysł na biznes. Mimo iż z początku może wydawać się inaczej, prowadzenie zespołu muzycznego, jest świetnym sposobem na podreperowanie budżetu, a nawet na regularną pracę. Obecnie organizowanych jest coraz więcej festynów, czy imprez okolicznościowych, na których potrzebna jest oprawa muzyczna. Ze znalezieniem potencjalnych klientów, nie powinno być więc żadnego problemu. Prowadząc zespół możemy specjalizować się w różnych gatunkach muzyki, jednak w celu zdobycia większej liczby klientów, powinniśmy być elastyczni w tym aspekcie. Jeżeli nie marzy się nam estradowa kariera, lepszym pomysłem będzie specjalizowanie się w coverach znanych i lubianych utworów. Zobacz jak funkcjonuje coverovy zespół muzyczny.

Mam nadzieje że w tym artykule przedstawiłem interesującą alternatywę dla pracy na etacie. Dajcie znać w komentarzach, czy chcecie widzieć więcej artykułów o tej tematyce.

Zobacz także:

hobby, rozrywka, czas wolny

Podobne artykuły

rss icon Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.