Rozgrywki w bilarda

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Fotografie:
hobby rozrywka czas wolny

W grze w bilard biorą udział z reguły 3 osoby.

Bile uderzane są naprzemiennie, przy czym zmiana zawodnika uderzającego następuje w sytuacji, kiedy drugi zawodnik zrobił błąd i nie wbił do uzy lub też kieszeni właściwej bili. Istnieje mnóstwo odmian gry w bilard. Są to w szczególności: bilard rosyjski, bilard francuski, bilard amerykański, bilard angielski.

Podstawą każdej dobrej gry w bilard są nowe albo używane, lecz profesjonale stoły bilardowe. Porządne stoły do bilarda muszą mieć idealnie płaską powłokę, być świetnie wypoziomowane i być niezwykle ciężkie. Każdy szanujący się producent stołów bilardowych dba o należytą staranność oraz jakość wytwarzania swoich stołów poprzez zmierzanie do doskonalenia procesu produkcyjnego i ciągłe podnoszenie wskaźników jakościowych. Stoły bilardowe producent są produktami wykonywanymi na zamówienie, a ich produkcja ma charakter jednostkowy i jest droga. Ceny profesjonalnych stołów bilardowych zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Czasami na Allegro lub na pozostałych portalach aukcyjnych można spotkać oferty sprzedaży tanich oraz używanych stołów bilardowych.

W Polsce salony bilardowe są miejscami, gdzie można pograć w bilard. Można tam pograć, lecz warto mieć własny kij bilardowy. W salonach takich organizowane są nierzadko lekcje gry w bilard dla początkujących. Dowiesz się na nich przykładowo, jak odróżnić odpowiednie bile do gry w bilard, jak przygotować i zorganizować turniej bilardowy, jak trzymać kij bilardowy w sposób prawidłowy. W salonach bilardowych można także pograć w inne gry towarzyskie takie jak: dart, warcaby, piłkarzyki, cymbergaj czy wyścigi.

Bilard jest bardzo starą grą pochodzącą prawdopodobnie z Anglii. Do gry potrzebny jest oczywiście ogromny stół bilardowy z ogromnym blatem z reguły obszytym zielonym suknem, a także kije bilardowe oraz zestaw bili firmy Lissy. Gra polega na uderzaniu kijem bilardowym bili. W zależności od odmiany gra w bilard może się różnić zasadami. W poszczególnych przypadkach stół do bilarda może różnić się swoją konstrukcją, być wielofunkcyjny czy jednofunkcyjny, jak również posiadać różne wymiary. Kije bilardowe mogą być wykonane z różnych materiałów (najczęściej z metalu, ale także z kompozytów czy drzewa). Bile do gry w bilard mogą posiadać różne średnice jak również mieć różne barwy. W grze w bilarda wykorzystuje się dodatkowo różnego rodzaju akcesoria bilardowe takie jak: talk, różnego rodzaju podpórki, stojaki czy ograniczniki a także inny dostępny sprzęt bilardowy.

Zobacz także:

hobby, rozrywka, czas wolny

Podobne artykuły

rss icon Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.